SPOKOJENÍ LIDÉ JSOU ZÁKLAD NAŠEHO SOUŽITÍ

Prodloužený jógový víkend na Permafarmě Veselice u Mladé Boleslavi
Tedy já už jsem za posledních asi 7 let vyzkoušela docela dost kurzů a lektorek. Ty mé nejmilejší však bohužel po čase skončily, nebo se mi staly z různých důvodů nedostupnými. Ty ostatní se ale většinou po nějaké době všechny svezly do takového režimu "A teď si dáme pořádně do těla!" a z příjemné hatha jógy se stávala téměř rutinní posilovna. A tělo začalo pomalu stávkovat...Vaše jóga Ivanko je zatím ta nejlepší co jsem zažila - intenzita tak akorát, každá hodina jiná, Vy jste moc milá a vnímavá a cvičíme v krásném prostředí s fajn lidmi. A já se pokaždé moc těším a odcházím třeba i trochu bolavá ale "radostně nabitá". A moc bych si přála, aby to tak měli i ostatní a vydrželo nám to 🙂 Namasté všem 🙏
ANDREA (Praha)lekce jógy
V průběhu spolupráce s Ivanou jsem zjistila, že jsem jedla málo (a přesto jsem nehubla), a musela jsem taky posílit pitný režim. Konečně jsem se zamyslela nad složením svého jídla a naučila jsem se i číst informace na obalech, abych věděla co vlastně kupuju. Dřív jsem vymýšlela kdejaké náhrady potravin v domění, že jsou dobré. Až s Ivanou jsem si uvědomila, že z jednoduchých surovin lze připravit skvosty, které jsou velmi chutné a člověk je na sebe pyšný, že nenakupuje bezhlavě a vytváří si sám mňamky. V programu Vitality jsem zhubla 10cm v pase, ale hlavně jsem začala mít mnohem víc energie! A mám ještě poznatek... vepřo-knedlo-zelo je snědeno za 15 minut, zato na zeleninovém salátku si pochutnávám i 30 minut, a to je ono.
JANA (Zlín)výživový program Vitality
Jóga mi v době Covidové karantény opravdu chyběla. Teď když jsme znovu začali Vám chci říct, že lekce vedete úplně skvěle a je to i Vaším klidným hlasem. Ale hlavně... Vy nejste lektor, Vy jste prostě jóga... díky moc, že můžu pod Vaším dohledem takhle vypnout a být přes hodinu v jiném světě...
HANKA lekce jógy
Vaše jógové lekce jsou prostě skvělé!!! Už se těším až začnete kurzy pro předškoláčky, chci přihlásit své 4leté dítě.
BARBORA (Praha)lekce jógy
Prvně chci říci, že jste krásná, moudrá žena, která žije to co říká. Máte můj upřímný respekt. Byl to pro mě jeden z nejlepších workshopů neli nejlepší, který jsem měl možnost na toto téma navštívit a to po všech stránkách. Co pro mě bylo nejdůležitější? Vaše bohaté osobní zkušenosti, které mají vysokou hodnotu! Jejich zcela otevřené sdílení. Smekám. Je za tím mnoho vědomé práce a toho si velmi vážím a obdivuji. Líbilo se mi také jak byl celý seminář ucelený a dobře vedený. Měl silnou a zdravou kostru podle které jsem si dokázal vytvořit ucelený obraz. Vynikající ochutnávky mě přesvědčily, že to má smysl a význam se ke kvašení znovu vrátit s novým čerstvým přístupem. Je to superpotravina, která chutná skvěle a cítím se po ní báječně. Nemohu opominout obsáhlé a detailně propracované poznámky do kterých mohu kdykoliv nahlédnout. Chci Vám vyjádřit obdiv a podporu pro další skvělou práci, kterou děláte a tím inspirujete druhé.
JAROSLAV (Zlín)seminář Kvašená zelenina moderně
Ivanu jsem oslovila, protože jsem se doslechla, že její výživové programy dodávají lidem více energie. Ani tak jsem nepotřebovala zhubnout, ale neměla jsem dost sil na své děti, v práci jsem byla pořád unavená... Ivana mi nastavila jídelníček, který vyhovoval mému pracovnímu rytmu, ranní snídaně mi konečně správně nakoply den a dokonce mě dokázala přivést k zelenině, kterou jsem do té doby nesnášela! Stravuji se vietnamsky, ale to nebyla pro Ivanu překážka. Soustředily jsme se na složení mého talíře a upravily poměry tak, abych se nepřecpávala nudlemi a rýží, což je ve vietnamské stravě běžné. Za 3 měsíce jsem zhubla neočekávané 2 kila, ale hlavně mi můj doktor sdělil, že můj cholesterol je nejlepší za celá léta pravidelných kontrol (a to máme problém s cholesterolem dlouhodobě v celé rodině!). Mám teď mnohem víc energie, dokážu i lépe zacházet s pracovním stresem a víkendy teď trávím s dětma.
GIAO (Singapur)výživový program Vitality
Zúčastnila jsem se jógového workshopu NADECHNĚTE SE. Dýchat jógovými technikami zkouším už delší dobu, ale až teď mám konečně jasno, co který typ dechu dělá pro mé tělo a jak ho provádět správně. Děkuju!!
EVA (Zlín)jógový workshop
Hezký večer... snad Vás to nebude takhle večer otravovat, ale chci Vám poděkovat za všechny tipy - před chvílí jsme dovečeřeli skvělý velký salát, držela jsem se toho, o čem jsme spolu mluvily, hlavně pestrost a dostatek bílkovin - a mám z toho nejen příjemně "najedeno", ale strašně dobrou náladu, takže mooooc děkuji, sama bych nikdy nic takového nevymyslela.
JANA (Praha)výživový program Vitality
Než jsem začala chodit na vaše lekce jógy, často jsem cítila bolest v nohou, která mě i v noci budila. Lékařka mi řekla, že je to od páteře. Už po měsíci pravidelných lekcí mě tato bolest netrápí.
KAMILA (Praha), lekce jógy
Ivanu jsem poznala z jejích lekcí jógy, když ještě žila v Singapuru. Obrátila jsem se na ni, protože mi představila jógovou terapii, která pomáhá lidem trpícím stresem a úzkostmi, a to byl přesně můj případ. Když se pak odstěhovala zpátky do Česka, měla jsem obavy, že pokračování terapeutického programu s ní nebude fungovat na dálku. MÝLILA JSEM SE!!! Každé Skypové setkání připravila tak, aby vyhovovalo mým potřebám, ale hlavně tomu, co jsem zrovna prožívala. Ivana se dokáže klientovi maximálně přizpůsobit, pozoruje ho, je velmi vnímavá. Vedené dechové cvičení a meditační techniky fungovaly jako bychom seděly naproti sobě, ne přes půl světa! Díky programu s Ivanou jsem se rozhodně stala mnohem šťastnějším člověkem, připraveným vystoupit z komfortní zóny mého negativismu. Cítím se teď více sebevědomá a dokážu ovládat a vědomě pracovat s negativními myšlenkami, které přicházejí, protože pokračuji v praktikování technik, které mě Ivana naučila. Znovu jsem našla kuráž dokázat v životě něco pro sebe, je přede mnou pracovní pohovor! Nikdy jsem se nesetkala s tak ochotnou a nadšenou osobou. Nedokážu jí dostatečně poděkovat za všechno, co pro mě udělala.
JOLA (Singapur)individuální jógová terapie
Vaše lekce hatha jógy zaměřená na štítnou žlázu a obrácené pozice byla skvělá. Celý týden cítím, že mám víc energie, a to já jsem vždycky taková spící panna. Moc se těším na další hodiny!
KATEŘINA (Praha)lekce jógy
Ivana je opravdová inspirace. Žije jógu každým aspektem svého života a vyzařuje tuto energii na lidi kolem ní. Měla jsem možnost chodit na její lekce, když žila v Singapuru. Každá z nich byla zvláštní událostí, která mi umožnila podívat se hlouběji do sebe. Její styl výuky byl vždy velmi promyšlený a soustředěný nejen na fyzický aspekt, ale také na spojení s vnitřním já. Vedla nás svým uklidňujícím hlasem přes pránájámy, ásany a řízené meditace k pocitu vnitřní rovnováhy a štěstí. O zdravém životním stylu toho ví opravdu hodně a stále se zdokonaluje. Zúčastnila jsem se několika jejích workshopů na kvašení a super-stravování. Odnesla jsem si z nich spoustu cenných informací, které čerpaly z jejích praktických zkušeností a jejího vzdělání. Je tu jen jeden problém… ..odstěhovala se ze Singapuru !!!!!!!
KASIA (Singapur)lekce jógy a výživové workshopy
Již delší dobu jsem se snažila o výrobu kvašené zeleniny , ale až po návštěvě tohoto velmi inspirativního workshopu jsem viděla i zároveň ochutnala, jak i (pro mně) netradiční druhy zeleniny lze ve vzájemných kombinacích úspěšně a chutně kvasit. Byl to pro mně velmi poučně strávený čas a velmi mně potěšila i možnost zakoupení nádob na kvašení. Děkuji vám za milý a vstřícný přístup.
EVA (Zlín)Seminář Kvašená zelenina moderně

MÉ VZDĚLÁNÍ A ZÍSKANÉ ODBORNOSTI

 • Certifikát "Jóga pro zdravá záda" (nádstavba pro lektory jógy 50 hodin), od MUDr. Anety Sládkové KrálovéPowerYogaAcademy
 • Kurz Yama a Niama v lekcích dětské jógy, od psycholožky a lektorky jógy Ivety Hanušové
 • Certifikát „Gravidjóga a jóga po porodu pro instruktory“, od Gravidjoga.cz
 • Certifikát „Instruktor jógy II. třídy se specializací Hatha jóga (150 hodin)“, od Yoga4Yogi Praha, certifikace pro získání českého živnostenského oprávnění 
 • Osvědčení „Metodika cvičení dětské jógy s předškoláky“, od České asociace dětské jógy, akreditovaný MŠMT (Ministerstvo školství)
 • Mezinárodní certifikát „Instruktor jógy associace Yoga Alliance (200 hodin)“ pod vedením mistra Prashanta Singha a Dr. Satyama Tripathiho z Union Yoga Ayurveda v Singapuru 
 • Kurz „Jógová terapie (300 hodin)“, pod vedením Dr. Kuldeepa Kushwaha z Vyasa Yoga v Singapuru,  momentálně dokončuji dizertační práci
 • Certifikát „Instruktor Meditace (300 hodin)“, pod vedením guru Rama Kumara Gupty z Shree Mahesh Heritage School v indickém Rishikeshi 
 • Diplom „Kouč výživy a životního stylu (CI úroveň 4, cca 400 hodin)“ od Institute of Health Sciences v Dublinu  
 • Konference „Jógová terapie pro podporu léčby diabetu“ v Singapuru, pořádaná Vyasa Yoga v Singapuru
 • Dobrovolný instruktor jógy pro Nikam Guruji Yoga Kutir v Singapuru (necertifikovaný kurz dle vlastních stanov organizace) 
 • Workshop „Principy ayurvedského vaření“, vedený Prashantem Patelem z Ancient Yoga Academy Singapore 
 • Intenzivní workshop „Pranayamatické techniky v józe“ v Londýně, pod vedením úžasné Jane Farrimond 
 • Workshop „Práce s pěti elementy dle čínské medicíny“ v Londýně, pod vedením Anny Blackmore z YogaBodyMind  
 • Workshop „Obrácené pozice v józe“ v Londýně, pod vedením Lisy Sanfilippo  
 • Certifikát „Základy jógy (60 hodin)“ v Londýně od britské asociace jógy British Wheel of Yoga, pod vedením Jane Farrimond

   

LIDÉ, KTEŘÍ MĚ PRAVIDELNĚ INSPIRUJÍ

Klik na jméno Vás zavede na jejich stránky (některé jsou v angličtině)

Kateřina Čajánková

citlivá lektorka jógy a majitelka studia Satyam ve Zlíně

Margit Slimáková

přední česká výživová specialistka

Jógovna

studio jógy v Praze

ION - Institut pro optimální výživu

britská organizace poskytující nové poznatky v oblasti výživy, vzdělání a recepty

Česká asociace dětské jógy

sdružení cvičitelů dětské jógy, vzdělání pro cvičitele a inspirace

Sarah Britton

úžasně kreativní veganská kuchařka z blogu MyNewRoots

Vikas Malkani

autor nesmírně čtivých "malých manuálů". "Little manual of happiness" je dodnes mou biblí

Tibetská houba, Tibi, Kombucha

Česká Facebooková komunita plná rad ohledně domácího kvašení

Mittra Rawat

velmi inspirativní lektor jógy v indickém Rishikeshi

Dr. Brian Mowll

lékař funkční medicíny specializující se na přirozenou léčbu diabetu

Sadhvi Bhagawati Saraswati

žena, která neuvěřitelně lidským a moderním způsobem přednáší východní filozofii pro 21. století

Green Kitchen Stories

vegetariánský blog receptů a vaření

Kelly McHugh

Digital Yoga Academy

KNIHY, KTERÉ OVLIVNILY MOU PRAXI A PRÁCI 

 • B.K.S. IYengar - Light on Pranayama
 • Swami Satyananda Saraswati - Asana, Pranayama, Mudra, Bandha
 • Gertrud Hirschi - Mudras, Yoga in your hands
 • Mark Stephens - Vyučujeme jógu
 • Desikachar - The Heart of Yoga
 • Ian Marber - SuperEating
 • Haas - Staying Healthy with Nutrition
 • Monisha Bharadwaj - Healthy Indian in Minutes
 • Sara Rose - Vitamins and Minerals
 • Lorraine Nicolle and Christine Bailey - The Functional Nutrition cookbook
 • Brostoff a Gamlin - Food Allergy and Intolerance