OZDRAVTE SVŮJ TALÍŘ 

dopolední workshop přirozeného  stravování pro zdraví a hubnutí

v Klecanech

CÍTIT SE SKVĚLE VE SVÉM TĚLE SI ZASLOUŽÍ KAŽDÁ ŽENA. A KAŽDÁ CHCEME I DOBŘE ŽIVIT SVOU RODINU. JENŽE...

Informací o tom co jíst a nejíst je všude spousta, často se mění, nebo jim nerozumíme nebo prostě pro nás nejsou praktické... 

Diety nefungují (tečka!). Jsou super na pár týdnů, ale pak se zase vrátíme do zajetých kolejí a váha jde nahoru, energie dolů...

Není udržitelné připravovat „spešl“ jídelníček pro sebe a pak ještě vařit pro rodinu...

Je otravné vážit ingredience, počítat kalorie, zapisovat všechno do nějaké apky... 

Diety často znamenají hlad... omezování se... 

A co když jíme zdravě, fakt se snažíme, ale váha je pořád naším bolavým místem?

No a ten vlčí hlad a neovladatelné chutě... co udělat s nimi?

JAK BY SE VÁM LÍBILO, KDYBYSTE...

  • věděla, že jíst zdravě není žádná věda
  • pochopila pár jednoduchých zásad a už napořád věděla, jak kvalitně vyživit sebe i své blízké
  • přirozeně zhubla úplně normální běžnou stravou
  • se nemusela zabývat kaloriemi, nebo se potácela v jo-jo efektu

JE TU PRAKTICKÝ WORKSHOP, KTERÝ VÁM ZA JEDNO DOPOLEDNE VĚTŠINU OBJASNÍ  

CO NÁS ČEKÁ?

Řekneme si, jak jednotlivé složky stravy ovlivňují naše zdraví - pozitivně i negativně.

Zboříme zaběhlé výživové mýty

Představíme si metodiku „zdravý talíř" a pochopíme, jak ji využívat v praxi 

Zjistíme, že není třeba počítat kalorie

Prakticky se podíváme na každodenní ingredience, které používáme.

Uvědomíme si, kam co zařadit, protože bez toho můžeme v jídle dělat pořád stejné chyby. 

Poskládáme si vlastní „zdravé talíře". Doma po semináři pak budeme mít větší jistotu u dalších a dalších rodinných jídel 

WORKSHOP „OZDRAVTE SVŮJ TALÍŘ"

MŠ ASTRA MONTESSORI

Dolní Kasárna 766, Klecany

18. května 2024

sobota dopoledne (9-12h)

DOPOLEDNE, KTERÉ VÁS ZÁSADNĚ OBOHATÍ! 

Pochopíte princip, jak poskládat každý svůj talíř/misku tak, abyste jedla zdravě a občas si i dopřála bez výčitek 

Budete vědět, co si připravit ke snídani, obědu i večeři, abyste se mezi tím nemusela „dojídat něčím malým"

V teoretické části se dozvíte jen to nejpodstatnější, abyste se uměla rozhodnout, která jídla a suroviny jsou pro váš organismus přínosem a kterým se raději vyhnout a proč. Žádné další „nalévání do hlavy"!

Naučíte se jednoduchá pravidla, abyste si uměla trvale udržet ideální váhu.

Dostanete nespočet nápadů na vyvážený sytivý jídelníček, který bude moci jíst celá rodina.  

Co o minulém workshopu řekly mé klientky?  

Myslela jsem si, že toho o výživě vím hodně. Ale tento seminář mě velmi obohatil. Celé to bylo poutavé a zábavné. Jídlo si teď nějak blahodárně vychutnávám a užívám. Připomnělo mi to, že mám zase jíst více zeleniny. A přišlo velké uvědomění, že nemá smysl si něco striktně zakazovat, ale že naopak stačí jen trochu upravit talíř. Čtu hodně informací ohledně hubnutí a stravování v menopauze i jinak. Dnes je těch informací tolik, že se v tom myslím všichni trochu ztrácíme. Líbilo se mi, jak jsi to vysvětlila logicky a nenuceně s obsahem všech základních živin včetně masa a jeho alternativ.
Andrea Z.
Informace o jídle pro mě byly zajímavé. Už rok jím jenom 3x denně a vyhovuje mi to (předtím jsem jedla 5x denně). A tak mě potěšilo, že preferuješ podobný model a že jsi nám to i odborně a fakticky zdůvodnila. Rozhodně mě překvapilo, že často jíme málo bílkovin. Nebo, že je jedno, jestli si dáme sušenku nebo müsli tyčinku, že to často vyjde na stejně nevhodnou volbu. Bílkoviny na mém talíři zatím ještě pokulhávají, ale každopádně nad talířem víc přemýšlím. A dávám si na něj výrazně víc zeleniny.
Petra H.
Já jsem se při semináři nejdřív cítila tak, že si snad nikdy nezapamatuji, co je správné jíst pro zdravější styl. Ale pak jsem ten princip pochopila... díky tomu, jak jsi nám říkala, že důležité je si uvědomit, co tou stravou chceme vlastně dosáhnout - jestli zhubnout nebo mít víc energie a tak. Že ta skladba talíře nám v tom potom pomůže. Celý tento týden máme na stole hóóódně zeleniny, méně pečiva a snad dost bílkoviny 😉. Není to dokonalé, ale snažíme se. Já pak v práci holkám říkala, že je super, že vlastně skoro nic nezakazuješ, ale radíš, jak o jídle přemýšlet.
Petra L.

TOHLE NENÍ ZÁZRAČNÁ METODA A NESLIBUJE ZÁZRAČNÉ VÝSLEDKY... JE TO PŘIROZENÝ ZPŮSOB JAK JÍST TAK, ABY SE NAŠE TĚLO CÍTILO DOBŘE A KILA ŠLA DOLŮ 

TADY SE TEDY URČITĚ NEDOZVÍTE... 

  • jak počítat kalorie a vážit ingredience
  • nic o neudržitelných dietách - keto, paleo, krabičky apod.
  • jak na přerušovaný či jiný půst
  • jak bych vám mohla prodat nějaký výživový doplněk

PŘIDEJTE SE K ŘADĚ MÝCH SPOKOJENÝCH KLIENTEK, KTERÉ UŽ PRINCIPY ZDRAVÉHO TALÍŘE DODRŽUJÍ A CÍTÍ SE SKVĚLE!

Tak jsem přišla na to, že i zdravýma obilovinama jako jáhly, pohanka, quinoa, prostě ty bezlepkové, se nemůžu přejídat. To si člověk prostě neuvědomí! A pak taky, jak si poskládat oběd, abych za chvilku už zase nechtěla něco svačit. Jo, a kafe se skořicou je top! 🙂
Míša H.

BUDETE V DOBRÝCH RUKOU

Ivana Kuňáková

Výživovému poradenství se věnuji od roku 2019, formou privátní praxe s klienty a workshopy zdravého stravování. Neuznávám diety a předepsané jídelníčky dávám opravdu jen v nutných případech. Můj přístup s klienty je spíše zaměřen na rozumnou přirozenost, která je ale opřená o věděcky podložená fakta a studie. A především je pro ně praktická (protože kdo má čas chystat x různých jídel pro sebe a zbytek rodiny)!

Dbám na to, abych klienty naučila přemýšlet o svém jídle tak, aby si ten správný "jídelníček" dokázali vytvořit sami, bez nutnosti slepě následovat další a další rady...

Výživu jsem studovala na Institute of Health Sciences v Dublinu. A kromě ní se už téměř 20 let věnuji józe a poslední roky i funkčnímu zdravotnímu pohybu. V práci s klienty vždy spojuji tyto profese, protože jedna bez druhé je jen poloviční výhra. 

VÍCE O MĚ ZDE


ČASTÉ DOTAZY

JE TENTO WORKSHOP JEN PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ ZHUBNOUT?

Rozhodně ne. Získáte spoustu rad jak sobě i rodině poskládat vyváženou stravu, která je bohatá na vitamíny a minerály. A ty potřebujeme každý, bez ohledu na tělesnou hmotnost. Můžete si také uvědomit mnoho „aha" ze své vlastní reality a tím se jí můžete naučit zlepšit.

ČÍM SE LIŠÍ TATO METODIKA OD JINÝCH DIETNÍCH SMĚRŮ?

Vychází z moderních vědeckých poznatků, ale především se opírá o přirozenost. Využívá vizualizace skutečného talíře, a je tedy velmi jednoduché se jí řídit, bez vážení a kontroly porcí.

CO KDYŽ SE PŘIHLÁSÍM, A PAK NEBUDU MOCT PŘIJÍT?

Vždy můžete svoji přihlášku bezplatně převést na vámi zvoleného náhradníka. Pokud budu mít náhradníky ze své strany, informuji vás o tom. 

CO KDYŽ MÁM POTRAVINOVÉ ALERGIE? BUDOU TYTO INFORMACE VHODNÉ I PRO MĚ?

Ano. I při alergiích musíme jíst a vždy existují náhrady. Tento workshop sice nebude zaměřený přímo na stravu pro jednotlivé alergie, ale informace o složkách „zdravého talíře" je bude zmiňovat.

UDĚLEJTE ZÁSADNÍ KROK KE ZDRAVĚJŠÍMU TĚLU A LEPŠÍ LINII

STORNO PODMÍNKY:

Někdy se může stát, že se semináře nebudete moct zůčastnit. Snažím se maximálně vyjít vstříc, pokud tato situace nastane. Příprava semináře mě ale stojí úsilí a jsou s ním spojeny i mé náklady, a proto platí storno podmínky níže:

  • Storno více než 14 dnů před začátkem akce = bez storno poplatku
  • Méně než 14 dnů před začátkem akce nebo se vůbec nezúčastníte = storno poplatek  100%. Toto platí i v případě, pokud jste se na seminář přihlásili v době kratší než 14 dnů před jeho konáním.

Vždy můžete svoji přihlášku bezplatně převést na vámi zvoleného náhradníka. Pokud budu mít náhradníky ze své strany, informuji vás o tom.