ŽENSKÝ VÍKEND - EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE A KREATIVITA 

STODOLA JAMKY (nedaleko Příbrami)

16. - 19. listopadu 2023

čtvrtek večer až neděle oběd (pátek je státní svátek)

PROVEDOU VÁS

Ivana Kuňáková a Kristýna Šeniglová

DOBRÉ VĚDĚT

kapacita je striktně 14 žen
  • Chcete najít sílu postavit se za sebe, i když rácio velí být zticha?
  • Toužíte zůstat v klidu, i když uvnitř vás je "hurikán" emocí?
  • Potřebujete překonat obavy z toho, co si (o vás) myslí ostatní a prostě jednat tak, jak to chcete vy?
  • Chcete v sobě přestat "dusit" to, co nutně potřebuje jít ven?

Každé z nás se občas stane, že pohár přeteče a my sklouzneme do "hurikánu" emocí. Ať už se to děje třeba proto, že v sobě nenacházíme sílu vyjádřit své skutečné pocity a potřeby, a v nás to bublá, cítíme se nepochopené nebo nedostáváme to, o co si "říkáme" ...

...nebo se dostaneme do nesmyslné hádky, kde začne vévodit vztek a dřívější křivdy, a racionální nenásilná komunikace jde vniveč... Anebo třeba nenacházíme společnou řeč s dětmi, partnerem nebo rodiči, a postupem času se vytrácí sounáležitost a končí to třeba až přetrháním dobrých vztahů.

Proč ale čekat na to, až pohár přeteče? Proč si nezkusit odkrýt možnosti a naučit se komunikovat tak, aby to co vyjadřujeme bylo pochopeno tak, jak to chceme? Abychom komunikovali ve vzájemné úctě? A úplně nejvíc důležitě, tak abychom braly ohled na vlastní potřeby?

EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE S OSTATNÍMI ZAČÍNÁ UVNITŘ KAŽDÉ Z NÁS... VYZVĚTE SVOU AUTENTICITU DO AKCE 

Víkendem budeme proplouvat skrze techniku 3 pilířů...    

1. PRAXE SEBENAPOJENÍ

Dovolíme si naplnost vstoupit do svého příběhu a prohloubit své sebepoznání...  V lekcích jógy, ve specifických cvičeních sebepozorování a v tanečních meditacích si (znovu) zvědomíme své přednosti

Skrze techniku vciťování prozkoumáme také svou řeč těla a energii, kterou vyzařujeme

V józe se trošku víc zaměříme na oblast krční čakry (řečové centrum a štítná žláza), krční páteř a ramena

2. MAPA EMOCÍ A POTŘEB

Vyzveme svou autenticitu do akce... Ve společných debatních kruzích s psycholožkou si  zaplujeme do uzlů svých emocí a potřeb.

Prozkoumáme životní situace, kde "přetéká náš pohár", zvědomíme si možné konflikty mezi svým myšlením a cítěním. 

S uctivostí a jemností k sobě samé také zviditelníme a pojmenujeme části našeho bytí, které nám brání efektivně komunikovat s ostatními.

3. EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE

V hravých cvičeních se budeme věnovat živým smysluplným rozhovorům.

V technice "překódovaných vět" se mrkneme na vyjadřování svých potřeb tak, aby byly skutečně pochopeny.

Dovolíme si naučit se a přijímat dary "říkání ne" 

Podrobný program budu sdílet registrovaným účastnicím týden před pobytem. Vyhrazuji si právo na drobné úpravy v rozdělení aktivit v celkovém čase vedeného programu. Vždy se totiž řídím především rozpoložením a energií pobytové skupiny.


Necháme se hýčkat prostředím STODOLY JAMKY a přírodou okolo

Jak říká samotná majitelka "stodola byla rekonstruována s tím, že prostřednictvím místa, kde se lidé mohou stýkat, propojovat a inspirovat se navzájem, lze prohlubovat harmonii v prostoru i v sobě" 

​Stodola je tak součástí jejího osobního projektu žít v souladu se sebou a přírodou, s přirozenými cykly. Pěstuje si své potraviny, obnovuje biodiverzitu v krajině, zadržuje vodu, komunikuje s půdou, a skrze to nachází velkou svobodu a také velkou zodpovědnost

Stodola je umístěna v překrásné krajině na pomezí Středních a Jižních Čech. Kolem ní je zahrada s přírodním koupacím jezírkem a saunou, trvalkové záhony, sad a louky...

Leletice 41, Hvožďany 262 42, www.zuzanalavickova.com/stodola-jamky, cca 90 km jižně od Prahy

Termín:

  • začínáme ve čtvrtek 16.11.2023 (příjezd do 18h, 18:30 začínáme večeří se seznámením a poté prvním blokem aktivit)
  • končíme v neděli 19.11.2023 (obědem)

S PÉČÍ SE VÁM BUDOU VĚNOVAT

IVANA KUŇÁKOVÁ

Manželka, matka, téměř 20 let jogínka tělem i duší. Jóga je už mnoho let mým plnohodnotným zaměstnáním, provedla jsem stovky žen (a mužů) cestou ke spokojenějšímu životu, k návratu k sobě samým. Člověka vnímám jako celek a protože se věnuji jógové terapii, vím moc dobře, že můžeme cvičit, být pružní a pevní, ale pokud je naše energie, emoce a duševní zdraví v nepohodě, plácáme se v nepokoji stejně pořád dokola…

V otázce nenásilné komunikace používám stejné principy jako v józe. Jednání v osobní síle ale z místa bez zbytečné síly. Pohyb v klidu a klid v pohybu. Propojování mysli a srdce. 

Já samotná ji používám nejen pro utváření hřejivého vztahu se svým malým synem a svým manželem, ale podporuji i rodinné příslušníky v tom, aby mohli vyčistit minulé křivdy (a že jich v rodinách často máme opravdu hodně) a vybudovat pravdivost k sobě. Protože ta se pak přirozeněji a v dobrém zrcadlí do jejich vztahů a každodenních životů.

KRISTÝNA ŠENIGLOVÁ

Jsem psycholožka, která ráda objevuje nové obzory a to jak uvnitř sebe, tak venku. Vystudovala jsem v zahraničí, lásku k józe jsem si vypěstovala při mém ročním pobytu v Asii a od té doby se v mém oboru zajímám o přístupy zaměřené na tělo. Vidím smysl ve využití moudrosti těla k tomu, abychom lépe porozuměli sami sobě. Ve své práci se věnuji dospělým lidem s vážnými psychickými problémy a také dětem a dospívajícím, u kterých se spolu s kolegy snažíme efektivně předcházet rozvoji duševních poruch. U všech svých klientů vnímám, jak moc důležité je udělat si prostor na sebe. 


Jak to vypadalo na mém minulém víkendu se můžete mrknout TADY


ČASTÉ OTÁZKY

CO KDYŽ MĚ LÁKÁ TÉMA, ALE NERADA SE SVĚŘUJI PŘED OSTATNÍMI/CIZÍMI ŽENAMI?

To je úplně v pořádku. Je velmi důležité mít motivaci a chuť si téma otevřít a zabývat se jím. Zkušenosti z minulých víkendů nám ukazují, že i když ženy nesdílí třeba vůbec, "nasávají" i tak inspiraci od ostatních. A tu pak můžou použít ve svém životě tak a tehdy, kdy to vyhovuje jim. Každá máme své tempo a na víkendu tohle plně respektujeme.

MŮŽU NA VÍKEND JET SAMA? CO KDYŽ TAM NIKOHO NEZNÁM?

Mnoho žen přijíždí na naše víkendy bez kamarádky. A to, že tam nikoho neznám, může být vlastně velkou výhodou. "Otevřít" se můžu jen tolik, kolik je mi příjemné, neřeším co o mě ví nebo neví kamarádka, poznám nové ženy, které přijely ze stejné motivace jako já. Z našich víkendů už vzniklo mnoho dlouhodobějších přátelství

JAKÉ ŽENY SE ÚČASTNÍ TAKOVÝCH VÍKENDŮ?

Všechny věkové kategorie, ženy velmi pragmatické, ale i "víly". Babičky, maminky malých dětí, bezdětné ženy, ženy v partnerském vztahu ale i ženy "single". Na našich ženských víkendech je "tlachání" vítáno, ale ve vedených praxích se držíme tématu a našeho záměru. Psycholožka Kristýna to v ženských kruzích umí skvěle

CO KDYŽ NECVIČÍM JÓGU NEBO MÁM ZDRAVOTNÍ OMEZENÍ?

Naše víkendy jsou pro zkušené jogínky i ženy jógou zcela nepolíbené. Lekce i všechny ostatní aktivity vedeme vždy s úctou ke svým tělům a duším. Ivana je zkušená lektorka, přizpůsobuje fyzickou praxi možnostem cvičících.